25
Ara

Kayıp

Hanimiş Denemelerim benim, hanimiş..

Hatırlamıyorum buraya nasıl geldim, birileri cebinde mi getirdi beni koşar adım, yoksa sözlerle mi taşındım buraya? Belki de istenmeyen bir kelimeyim.. Yara bere dolu parmaklarım, mücadele mi verdim, nerelere tutunmaya çalıştım, başardım mı? Başlamış bir hikayem var mı, olmasın, düğümlü bir kelime var dilimin ucunda, neye benziyorum?

Aklımda buz dağları, sustum ve güldüm. Gözlerimi kırpıştırdım. Güneşe döndüm, bağırdım; beni kurtar. Koşmaya başladım. Patlarcasına, on yüz bin adım, yorulmadım. Gözlerine kondum insanların, yüzlerce insan, sana da uğradım, bir notaya atladım, kıyameti gördüm, ağlamadım, seni hatırlıyorum da, ben kimim?

Yapraklar uçuşuyor, yerden yukarı, ağaçları güldürüyorum, bir sokakta uyanıyorum, düşüp kalmış olmalıyım, evlere bakıyorum, evim neresi merak ediyorum, bir evim var mı, şimdi umursamıyorum, gözlerin kelimelerimden geçiyor, harf harf, nokta virgül, bu defa ben gülüyorum.

Adım adım tuzağa, başka bir şey olamaz, tam bir şeyler geri geliyor, yüreğimdeki tüm yüzler sana dönüyor, hissediyorum, aklından geçiyorum, kıyamet bir daha kopuyor, bu defa ağlıyorum, dudakların ismimin ortasında birleşiyor ve ben adımı bilmiyorum.

Bir can var, benzetemiyorum, daha önce yaşadım mı?Arkamdan Konuşun